Jachtařské příměstské tábory na přehradě Seč

15.08.2018Letošní rok se díky podpoře z evropských strukturálních a investičních fondů z operačního programu Zaměstnanost mohl poprvé uskutečnit jachtařský příměstský tábor.
   Mnozí z vás jistě vědí, že na Sečské přehradě už dlouhá léta provozuje sportovní areál Yachtclub Pardubice. Každý rok se zde už tradičně pořádá jachtařský tábor pro začátečníky i pokročilé děti. Letošní rok se ovšem díky podpoře z evropských strukturálních a investičních fondů z operačního programu Zaměstnanost mohl poprvé uskutečnit i jachtařský příměstský tábor, kde se děti (předškolní věk a první stupeň) seznamovaly s jachtingem a jejich rodiče mohli mezitím bez problémů docházet do zaměstnání, provozovat podnikatelskou činnost, nebo se vzdělávat. Celý příměstský tábor byl rozdělen na dvě skupiny, každá z nich docházela do Yachtclubu jeden pracovní týden, a to 30. 7. až 3. 8. a 6. až 10. 8. Děti na pobytovém táboře, zahájily pobyt ve středu 1. 8. a odjížděly také 10. 8. pokud se nerozhodly zůstat na závody Modrá vlajka Seče, pořádané o víkendu, kde si mohly vyzkoušet své nově nabyté, nebo zlepšené jachtařské dovednosti.
   V obou turnusech příměstských táborů se o děti staral tým mladších i starších jachtařů, s bohatými zkušenostmi jak ze závodů, tak z trénování dětí a mládeže. Instruktoři si pro děti připravili program, obsahující mimo jiné základy přípravy plachetnic, jejich ovládání, pravidla bezpečné jízdy, nebo i základy závodních pravidel jachtingu. Každé z dětí si vyzkoušelo jízdu na plachetnicích, nejprve na těch větších s instruktory a potom i na jednoposádkové plachetnici pro nejmladší typ Optimist, nebo dvouposádkové plachetnici RS Feva pod dohledem instruktorů. Mnoho dětí a rodičů projevilo po ukončení tábora zájem sport dále provozovat a plánují se přidat k tréninkům pořádaným Yachtclubem Pardubice v období školního roku. Díky tomu se rozšíří nejen členská základna Yachtclubu Pardubice, ale i povědomí o tomto netradičním sportu, při kterém děti tráví spoustu času na čerstvém vzduchu a v přírodě. Mimo aktivity na plachetnicích využili instruktoři díky projektu zakoupených paddleboardů  a děti si tak mohly vyzkoušet další vodní sporty. S pomocí nové audiotechniky pak bylo možné dětem ukázat videa s jachtařskou teorií a videa ze závodů plachetnic. Díky projektu bylo postaráno i o bezpečnost dětí na vodě, k dispozici měly záchranné vesty, které se hodily jak pro jízdu na plachetnici, tak i na hry ve vodě a s paddelbordy. Vedle sportovních aktivit na vodě si děti vyzkoušely i jiné hry a aktivity, a to jak v areálu Yachtclubu na Ústupkách, tak i v okolní přírodě.
   Máte-li doma děti, které baví sport a nebojí se vody, chtěli bychom vás pozvat na jachtařské příměstské tábory, které proběhnou v podobném formátu i příští rok, a to první příměstský tábor od 29.7. do 3. 8. 2019 a druhý v termínu  5.-9. 8. 2019. V případě, že máte trvalé bydliště v MAS Železnohorský region a vaše děti jsou v předškolním věku, nebo na prvním stupni základní školy, můžete využít podporu v rámci dotace a získat pobyt pro děti zdarma jen s příspěvkem na stravu. Nebo můžete vaše děti přihlásit na normální tábor, který začíná ve středu 31. 7. a končí v pátek 9. 8. Pokud se dětem bude na táboře dařit a oblíbí si jachting, můžou si své nové dovednosti vyzkoušet hned o víkendu po ukončení táborů, kdy se na Sečské přehradě pojede závod O štít města Pardubic, pořádaný pardubickým yachtclubem.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte (více informací).